Bugünü bekliyorduk: Berkun Oya ve Netflix bir arada

Diziler dünyasına ilgili herkesin heyecanlanacağı haber bugün resmen duyuruldu: Berkun Oya, canavar gibi bir kadroyla Netflix’imizi şenlendirmeye geliyor.

Açıkçası biz, Berkun Oya ne yapsa izleyenlerdeniz. Onun yazdığı ya da yönettiği herhangi bir işe rastladıysanız siz de muhtemelen bu alışkanlığa sahipsiniz, değilseniz de yakın gelecekte müdavimi olacağımız bir dizi size bu konuda yardımcı olabilir.

Şu an için ismi “Untitled Berkun Oya Project” olarak geçen (böyle de kalabilir, isim yeterince gizem katıyor) dizi için bir Netflix sayfası açıkmış durumda. Biz hatırlatıcı ekledik, alarmları kurduk, siz de tıklayıp aynısını yapabilirsiniz: www.netflix.com/untitledberkunoyaproject

Projeye dair bilgimiz kısıtlı fakat bize sunulanlar fazlasıyla heyecanlandırıcı. Bir defa, kadromuzun büyük çoğunluğu belli: Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Tülin Özen, Defne Kayalar, Bige Önal ve Settar Tanrıöğen. Bir daha okuyun, gerçekten kadro böyle. Hall of Fame yani. Durum böyle olunca bu insanların bir araya gelip nasıl bir hikaye anlatacaklarını da merak ediyoruz. Dizi, farklı sosyo-ekonomik geçmişlerden gelen ve İstanbul’un renkli ve canlı hayatında şaşırtıcı tesadüflerle yolları kesişen kendine özgü bir grup karakteri konu alıyor. Şimdi ise ya yeni bir yola yürümek ya da karmaşık bir geçmişle hesaplaşmak zorunda kalacaklar.

Berkun Oya’nın yazıp yöneteceği dizinin yapımcı koltuğunda bize bugüne kadar muhteşem tiyatro oyunları izleten Krek adı bu kez Krek Film olarak yer alıyor ve Ali Farkhonde ile Nisan Ceren Göçen bu görevi üstleniyorlar. 8 bölümden oluşacak Untitled dizimizin çekimleri başladı ve 2020’nin henüz belirlenmeyen bir zamanında tüm dünyayla aynı anda yayında olacak.