Dadanılası bir Savages şarkısı: Husbands

İlk albümleri 6 Mayıs 2013’te “Silence Yourself” adıyla çıkan Savages bize kendilerine dadanmak için bir sürü sebep sunuyor aslında ama biz tek bir şarkıya odaklanıyoruz şimdilik. Hem sebeplerimiz de var.

Bu yazıyı bir araya geldikleri her an kendi gönül ilişkilerini, hislerini sofralara seren üzerinde hunharca bira içip Fatih Ürek eşliğinde tepinen kadınlara ithaf ediyorum sevgili dadanistler. Söyleyin hangimiz hayatımızda karşı cinsten seçtiğimiz o şanslı oğlana dadanmadık, öğrendiğimiz binlerce kelimeyi sırf bizi birazcık daha anlasınlar diye gül misali yollarına döşemedik ki?

Yazı: Merve Boz

Ancak bazen an geliyor sessizlik maç kazandırıyor sevgili hoşhoşlar…

Kanaatimce çok çok susmuş, çok çok yemiş içmiş kadınların da an geliyor tepesi atıveriyor ve bize hayat boyu kullanıp eşlik edebileceğimiz yol şarkılarını tek seferde vermiş bulunuyorlar. Şimdilerde müzik dünyasına bu hatrı sayılır, nazik ve  misafirperver dostlara bir yenisi daha eklemlenmiş gibi duruyor.

İlk albümleri 6 Mayıs 2013’te “Silence Yourself” adıyla çıkan Savages’dan bahsediyorum. “Benden de büyük Allah var” demeyecek durumdaysanız, içinizde her daim saklı tuttuğunuz minnoşça şefkate rağmen gözlerinizde ateşler pır pır ediyorsa, rotanız belli: Husbands.

Siouxie and the Banshees ile “Turn to Stone’a”, Crass ile ”Darling”e hapçılar gibi eşlik etmişliğiniz varsa bu şarkı gönül takviminize hiç de uzak düşmeyecektir…

Savages