Diziler furyasında bir vaha: Hunters

Al Pacino dizi çekiyor, daha ne olsun?

Netflix’in her geçen gün yeni bir diziyle gündemi değiştirdiği, Apple TV+’ın hala etkisinden çıkamadığımız lansmanının sürdüğü şu günlerde Amazon durur mu, yayınladı fragmanı.

Sessiz ve derinden gelen Hunters, öyle iki ismi bir araya getiriyor ki biz konudan bağımsız ilk bölümü izlemeye hazırız. Her şeyden önce Al Pacino var. Biz onun yakında Netflix’e gelerek hayatımızı şenlendirecek The Irishman ile büyük jübilesine göz kırptığını düşünürken, o belki sektörde yine bir ilke imza atarak dünyanın bir diğer büyük dijital platformunda da boy göstermeye hazırlanıyor. Söyler misiniz, kaçımız 80’imizde (evet, Al Pacino 80 yaşında) hem Netflix hem de Amazon Prime projelerinde yer alacak kadar kaç vizyoneriz?

Pacino dede ve Logan Lerman

Al Pacino’nun dizide sadece olmasını bile nasıl sıfatlarla açıklayabileceğimizi bilemiyoruz. Böyle bir iç gıdıklanması, sanki bir duyusal rahatlama, beynimizin huzur bulması gibi. Düşünsenize, Al Pacino’yu birkaç kez üst üste izleyeceğiz. Sanki art arda vizyona 10 filmi girmiş gibi… Sadece onunla da yetinmiyoruz, dizinin yürütücü yapımcısı rolünde Jordan Peele var. Get Out’la bizi sıyırmanın eşiğine getiren Jordan Peele. Devamında Us’la sinir sistemimizi iyice alt üst eden Jordan Peele. Gerçi son işlerinden The Twilight Zone uyarlamasıyla sevenlerini bir miktar üzse de şunu demekten kendimizi alamıyoruz: İçinde Al Pacino olan bir yapım, beğenilemeyebilir mi hiç ya?

Hunters’a dönelim, diziden yayınlanan kısacık tanıtıcı video bile olası gerilimi hissettiriyor.

En özet haliyle Hunters, “içimizdeki Nazilerin” peşine düşen bir ekibin hikayesini anlatıyor. İkinci Dünya Savaşı’nın bitmesi ve Hitler’in yıkılmasının ardından yıllar geçse de bazı üst düzey Nazi kurmayları hala hayatta ve yeni bir yapılanmanın içerisindedirler; Pacino’nun liderliğindeki Hunters da, 70’lerin New York’unda onların arayışında.

How I Met Your Mother’dan beri pek az işte karşımıza çıkan (belki de fazla seçicidir bilemeyiz), dizinin Ted’i Josh Radnor ile Logan Lerman da dizide Pacino’ya eşlik edecekler. Hunters hakkında bildiklerimiz şu an için çok sınırlı ama yine de ilk bölümde ne izleyeceğimiz az çok belli: 1977’nin yaz aylarında, Jonah Heidelbaum’un (Logan Lerman) yıllar önce soykırımdan sağ kurtulmuş büyükannesi kendi evinde öldürülür. Katilin peşine düşen Jonah, büyükannesinin eski bir dostu Meyer Offerman’ın (Al Pacino) kapısını çalar ve ikilinin avı başlar.

Hunters 2020’de -umarız Al Pacino Nisan’da 80’ini doldurup 81’inden gün almadan önce- yayınlanacak.