Doğum gününe özel: Freddie Mercury ve kedileri

Sitemizi, Facebook ve Twitter hesaplarımızı takip edenlerin (kısacası bize her yoldan dadananların) bileceği üzere paralel evrende Freddie Mercury’nin askeri değil belki ama (yani onu da düşünebiliriz aslında) Freddie Mercury’nin kedisi olabilmek için dünyaları feda edebilirdik. (Sanki “dünyalar” bizimmiş gibi…)

Bu dileğimiz sadece kedi severlikten kaynaklanmıyor. (Kedi mi? Alırım bir bıyık!) Freddie Mercury’nin iflah olmaz kediciliği bize bu hayalleri kurduran. Yani, kedisine şarkılar yazan (“Delilah”), turnedeyken özlediği kedileriyle konuşmak için evine telefon eden (gerçekten!), hastalığı ilerlediği zaman öldükten sonra kedilerini kime emanet edeceğini detaylıca planlayan, kedilerine Noel hediyesi hazırlayan, her fırsatta kedileriyle gururlu anne pozu veren birinden bahsediyoruz.

gururluFreddie’ye dadanmak için bahaneye ihtiyacımız yok aslında ama bugün 68. doğum günü olduğu için kendisine özel olarak sitemizde yer vermeseydik büyük ayıp ederdik doğrusu. Evet, peş peşe Queen şarkıları açtık dinliyoruz ama biz bir de kendisini çılgın bir kedi sever olarak anmak istedik.

innuendo

Bu arada, internette dolaşırken bize Freddie’nin pisileri hakkında detaylı bilgi veren çok kapsamlı sitelere denk geldiğimizi de söyleyelim. Aklın yolu bir işte… (?)

Bu da YouTube’un dipsiz kuyularında bulduğumuz özenli bir çalışma: