Dünya Dans Günü’ne özel kafası kırık şarkılar

“Nasıl böyle bir gün mü varmış?” diyenleri duyuyor ve biz de yeni öğrendik diyerek konuya devam ediyoruz.

Şu an nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı bilmiyoruz ama bizim ekibin tamamı şehrin dört bir tarafındaki ofislere dağılmış (şaka şaka ya, ne şehrin dört bir yanı, hepimizin ofisleri aynı semtte dip dibe, karizmatik bir cümle olsun diye öyle dedik) bilgisayar başında bir taraftan iş yaparken diğer taraftan da kulaklıklarından dinlediği müzik eşliğinde kendi içinde kopuyor(muş.).

Pink Floyd “Echoes” dinleyen arkadaşımıza “yapma hacı, yazık etme bünyene” diyor ve Dünya Dans Günü’ne özel olarak bizi içten koparan şarkıların küçüklü bir listesini yapıyoruz. Ofis ortamından manevi olarak birazcık kopmak isteyenlere… (Yalnız seçmekte zorlandığımız için bazı klasikleri listeye ekleyemedik maalesef. Bir kere başlı başına hangi Madonna şarkısını seçeceğimiz bile büyük bir sorun oldu. Halden anlayın.)

Bu ekipçe hemfikir olduğumuz bir şarkı… Bu türle aranız nasıldır bilmiyoruz ama her türlü kafa kırma, köprüden önceki son kuduruş ve yandım allah durumlarında çok iyi gidiyor. Bu şarkı eşliğinde halay çekme çalışmalarımız bile oldu:

Tabii şimdi dans var, dans var, böyle danslar da var:

Bu şarkı sayesinde zayıflayan bir arkadaşımız olmuştu:

Rabbimizin bizi tatil köyü DJ’i yapmamasında bir sebep var elbette:

Eminiz ki sizin ofiste de her beş dakikada bir bu şarkıyı çalan bir eleman vardır. Bünye alışıyor, overdose olsa da seviyor:

Elimizden gelse adamların tüm şarkısını koyacağız aslında:

İyi hadi, bir tane daha:

Of, gelmiş geçmiş en KOPUK şarkı:

“Gençliğim eyvah!”

indir

Ay bir yerde bitirmemiz gerektiğine karar verip şununla sizleri selamlayalım dedik. (bkz. alınteri)