Fragman günlükleri

Geride bıraktığımız günler umduğumuzdan fazlasını bulduğumuz fragmanlarla geçince, biz de her birine dadanmaktan geri durmadık. (Neden duralım ki?)

Tutunacak tek dalımız kaldı, o da sensin Spidey

Marvel evreni görkemli finalini yaptığından (lütfen hala Avengers: Endgame izlemediğinizi söylemeyin) ve SPOILER GELİYOR biz—

SPOILER GELDİ GELECEK.

Ve biz Iron Man ile vedalaştığımızdan beri, üstümüzde bir durgunluk var. Herkesin olacağından neredeyse emin olduğu ama yine de kendimizi hazırlayamadığımız bir kayıptı Iron Man’inki ve şimdi Marvel için yeni bir dönemin başlangıcındayız. Bu başlangıca tanık olacağımız ilk film de bu hafta yeni fragmanını yayınlayan Spider-Man: Far From Home olacak. Peter Parker artık akıl hocası Tony Stark’ın olmadığı, Steve Rogers’ın emekliye ayrıldığı ve Thor’un Galaksinin Koruyucuları ile uzayın derinliklerine daldığı bir gelecekte, yanında (ya da belki karşısında) ise Mysterio ile baş başa. Bilinmezlerimiz 2 Temmuz’da cevabını bulacak.

Sinirler yine alt üst olacak

“Derry hakkında ne derler bilirsiniz… Burada ölen kimse aslında gerçekten ölmez.”

Beverly, Derry’ye geri döner, sıcaklığın giderek arttığı salonda, koltuğa kurulmuş çayını yudumlarken bu sözü duyar ve biz nasıl bir film izlediğimizin farkına (bir kez daha) varırız. Stephen King uyarlaması IT’in 2017’deki ilk bölümünden hepimizin aklında onca gergin detay kalmıştır ama yaklaşık iki yıldır çoğu kişinin hatırladığı, finalde bir devam filmine işaret edilmesiydi. Zaman geldi.

İkinci filmde Losers’ Club ekibinin her üyesi artık büyümüş birer yetişkin, karşımızda Bill Skarsgård’ın akıl çıldırtan Pennywise’ı, Jessica Chastain, James McAvoy ve Bill Hader var. Bayan Kersh’ün donuk bakışları, kırmızı balonlar ve sirk… IT: Chapter 2, 6 Eylül’de vizyonda.

Saatlerimizi ayarladık, Watchmen ufukta

Bir sürü Rorscharch, Ozymandias karakteriyle efsane olmaya şimdiden aday Jeremy Irons, Lost ve The Leftovers’ı yazarak kendini fazlaca ispat etmiş ve yapacaklarından korktuğumuz Damon Lindelof, tüm bu isimlerin arkasında HBO ve tabii ki konunun özü, Alan Moore ve Dave Gibbons’ın kült eseri Watchmen. Süper kahraman dünyalarında kendine has bir yeri olan Watchmen’in dizi uyarlaması uzun süredir gündemi kısa sürelerle meşgul ediyor, biz de HBO’ya olan sarsılmaz güvenimiz ile arkamıza yaslanmış güzel günlerin gelmesini bekliyorduk. Nihayet ilk beklenen oldu, dizinin fragmanı yayınlandı.

Yapımcıları tarafından kısaca “çizgi romanın modern bir uyarlaması” olarak tanımlanan dizide Irons’ın yanı sıra Regina King, Don Johnson, Jean Smart ve Tim Blake Nelson yer alıyor. Detayları öğrenmek için sonbahara geri sayıyoruz.

Meryl Streep Etkisi… Yükleniyor…

Bazı bilgiler tek başına insana öyle bir güven verir ki, gerisini sorgulatmaz. Şunun gibi: Meryl Streep bir dizide oynayacakmış. Başka bir bilgiye gerek duymuyorsunuz değil mi? Sonuçta eğer siz de 21 kez Oscar’a aday olup ödüllerin üçünü alsaydınız, biz de sizin oynayacağınız bir diziyi izlemeden önce başka bir bilgiye gerek duymaz, tadını çıkarmaya bakardık. Hal böyleyken, üstüne bu dizinin adı Big Little Lies olunca, ilk sezonuyla bizi çoktan kendisine bağlamış dizinin tadı ikiye katlanıyor.

İlk sezonunun finali sonrası kendini unutturmaya niyetli olmadığını belli eden dizi, Meryl Streep’i ölümcül kaynana rolünde ekrana taşıyor, herkesin bir sır sakladığı diyarların iyice karışacağının c fragmanıyla açıkça gösteriyor. İkinci sezon 9 Haziran’da HBO’da.

BONUS: Ryan Reynolds sevgimiz bambaşka

Çağımızın en özgün ve kaliteli içerik üreticilerinden Ryan Reynolds’a saygı duymamamız, YouTube’da da giderek bir fenomene dönüşen bu adamın yayınladığı her videoya, paylaştığı her tweet’e gülmememiz elde değil. Yolunun Pikachu’yla kesiştiğini, hem de Pikachu’nun bir dedektife dönüşeceği haberini alınca da bizde başlayan heyecan dalgası giderek büyüdü, Pokémon: Dedektif Pikachu vizyona girdiğinde de onu, nelerle karşılacağımız üzerine pek kafa yormadan kucakladık. Pokémon’a özlem duyuyorsanız ve Ryan Reynolds’ın mizah anlayışı ilgi alanlarınızdansa, size filmden ve fragmanından ziyade aşağıdaki videoyu öneriyoruz: Reynolds, metot oyunculuk tekniği ve “Pikachu Olmak”.