Gelecek sezonda mutlaka dadanacağımız diziler, dizilerimiz

Dadanistlik kolay bir iş değildir. Kimileri maymun iştahlılıkla karıştırabilir. Oysa maymun iştahlılıkta bir şeye sarıp, sonra bırakıp ötekine geçmek vardır. Dadanizm ise ikisine de aynı anda ilk günkü gibi sardırabilmeyi gerektirir.

Mesela, bütün sene Stephen King’e dair sevdiğimiz her şeyi bir araya getirecek Castle Rock’ı bekleyip durdum, bir an önce gelsin diye yağmur duasına bile çıktım. Şimdi başladı dizi. İzliyorum. Aynı zamanda Sharp Objects ve The Affair’e de dadanmış durumdayım. Daha da önemlisi yeni sezonda gelecek dizilere şimdiden kafayı taktım. Aktif olarak dadanmak için gün sayıyorum. İşte gelecek sezonda, dadanmalarımı mevsim normallerinin üstüne çıkaracak diziler!

maniac-2

Maniac

Başrollerinde Jonah Hill ve Emma Stone’u izleyecek olmamız pek fark etmiyor benim için. Ben, diziyi Cary Fukunaga’nın yönetecek olmasıyla daha çok ilgileniyorum. Mia Wasikowska ve Michael Fassbender’in oynadığı Jane Eyre’yi sinemada izlediğim gün hayran olmuştum kendisine. Sonra True Detective’le yeniden keşfetmiştim. Şimdi Netflix için, aynı ismli Norveç yapımını uyarlıyormuş. 21 Eylül’e kadar bekleyeceğiz.

kidding

Kidding

Jim Carrey ve Michel Gondry televizyona dizi yapacak da kayıtsız mı kalacaktık? Tabii ki beklemelerimizin sınıf başkanı yaptık. Birer Jim Carrey klasiği sayılan Eternal Sunshine of the Spotless Mind, The Truman Show ve Man on the Moon’daki gibi hem yürek parçalayan hem de zekice bir mizahla kurgulanmış bir yapım olacak galiba. Jim Carrey’yi en son Comedians in Cars Getting Coffee’de izlemiştim ve ilginç bir şekilde orada da hem çok gülmüş hem de çok üzülmüştüm ve sanki bir an için aklıma çok iyi bir fikir gelecekmiş gibi hissetmiştim ve gelmemişti.

chilling-adventures-of-sabrina-featured-image

Chilling Adventures of Sabrina

Bir Sabrina uyarlaması çekileceği ve Sabrina’yı Don Draper’ın kızı Kiernan Shipka’nın oynayacağı haberleri yayılmıştı. Fakat yeni nesil Sabrina’nın maceralarının 90’lardaki kadar “sevimli” olmayacağını, karanlık bir hikaye izleyeceğimizi duyunca 26 Ekim’e de gün saymaya mecbur oldum.

buffy

Buffy için daha yeni bir görsel çıkana kadar bunlarla idare edeceğiz herhalde.

Buffy The Vampire Slayer

Şimdilik hâlâ bir dedikodu olarak bakıyorum. Ne tarihi belli ne kanalı ne de başrolü… Vampir furyasını yeniden başlatan, vampirlerin ilerleyen yıllarda bambaşka formlar, özellikler ve anlamlar kazanmasını sağlayan Buffy’di. Şimdi aynı etkiyi yaratabileceğini sanmıyorum. Yine de görmezden gelmeye imkan yok, bekleyeceğim.

big-little-lies

Big Little Lies 

Maşallah Instagram set fotoğraflarıyla doldu ama yeni sezonun ne zaman başlayacağını henüz duyamadık. 2019’da bir zamanlar başlayacak diye bekliyoruz.

ahs

American Horror Story

Sekizinci sezon için dizinin sevdiğimiz oyuncuların yine bir arada -elbette-. Sezonun ismi ise AHS: Apocalypse. 12 Eylül’de başlayacak dizi; ancak ben gün saymayacağım. Genelde diziye hazırlanan teaser’lar, dizinin kendisinden daha güzel oluyor. Bir kase patlamış mısır eşliğinde arka arkaya teaser izlemeyi planlıyorum.

thecrown_302_00054_rv2-1-cropped

The Crown

Dizideki karakterlerin yaşları hikaye içinde ilerlediği için oyuncu kadrosu komple değişen The Crown’dan ilk görseller geçtiğimiz haftalarda yayınlandı, hatta biz de paylaştık hemen arkasından. Henüz yayın tarihi belli olmayan üçüncü sezonda Roddy Llewellyn, Margaret Thatcher ve Camilla Parker gibi isimleri de göreceğimiz söyleniyor. 15. sezonda Meghan Markle’ı kim oynayacak diye merak etmek için çok yorgun hissediyorum.

Screen Shot 2018-08-01 at 13.02.13

Yaşamayanlar ve The Protector

Netflix, dünyada Hulu, HBO ve Showtime’la yarışırken, Türkiye’de de BluTv’yle yarışa girdi. Netflix’in siparişi üzerine çekilen ilk Türkiye yapımı dizi The Protector’ın yönetmeni Can Evrenol; görüntü yönetmeni de Gökhan Tiryaki. Bu durum beklentilerimi çok yükselttiğinden, biraz endişeliyim. BluTv’nin dizisi Varolmayanlar ise bir senedir sosyal medyada o kadar çok paylaşıldı ki başta hiç merak etmediğim halde şu an sabırsızlığım iyice köpürdü.

Yepyeni bir dadanma sezonu gelene kadar, Sharp Objects’i bekleyeyim, bir dalıp çıkayım, kumsalda yürüyeyim, sıcaktan bayılayım.