Harley Quinn spin-off’u hakkında neler biliyoruz?

Suicide Squad devam filminden önce gösterime girmesi beklenen Harley Quinn spin-off’unun ismi belli oldu. Ona kısaca Birds of Prey diyebilirsiniz.    

Suicide Squad çıkalı 2.5 sene olmuş, sanki geçen seneydi gibi geliyor insana ama epey olmuş işte. Artık devam filmi saati gelmiş aslında ama ondan önce bir Harley Quinn spin-off’u yolda. Süper kahraman filmlerinde her konuda çok büyük tartışmalar olmasına da, hayranların üçe beşe bölünmesine de alışkınız ama neredeyse herkes, Suicide Squad’daki en iyi şeyin Margot Robbie’nin performansı olduğu konusunda hemfikirdi. Hal böyle olunca devam filmini erteleyip, Margot Robbie ve Harley Quinn üzerine bir film kurmak son derece mantıklı bir hareket.

Daha önce film için Gotham City Sirens ismi zikredilmişti. Suicide Squad yönetmeni David Ayer’in yöneteceği filmde Harley Quinn’e Catwoman ve Poisan Ivy eşlik edecekti. Ancak filmin çekimleri planlanan tarihte başlamadı. Onun yerine başka bir spin-off projesi 2020’de gösterime girmeye hazırlanıyor.

Suicide-Squad-Harley-Quinn-Tea

Bu hafta filmden bahsederken, Margot Robbie’nin ağzından Birds of Prey ismi döküldü. Ve arkasından filmin tam, gerçek, hakiki öz isminin Birds of Prey (And The Fantaboulous Emancipation of Harley Quinn) olacağı açıklandı. Suicide Squad devam filminin de 2022’de gösterime girmesi bekleniyor. Gotham City Sirens’ın akıbeti ise belirsiz…

Filmin isminden ve yönetmeninden ziyade nasıl bir Harley Quinn yazılacağı merak konusu. Suicide Squad’da büyük eleştiri alan karaktere, kendi filminde hakettiği bağımsız ve güçlü kadın imajının çizilmesi bekleniyor. Hayranları perdede, Joker’den ayrılıp, kendi maceralarını yaşadığı dönemleri görmeyi umuyor. Cathy Yan’ın yöneteceği film, bu sefer beklentilerin hakkını verecek gibi görünüyor, bekleyip göreceğiz.