High Fidelity dizi oluyor (Başrolü ise sürprizli)

Nick Hornby’nin High Fidelity’si şimdi de televizyona uyarlanıyor. Ama bu sefer majör bir farkla…

90’lar Nick Hornby’ye çok şey borçlu. Hem sadece romanları için değil, o romanlardan uyarlanan filmler için de… Fever Pitch, High Fidelity, About a Boy… Düşününce bile insanın kalp atışlarını değiştiren filmler… Özellikle High Fidelity sadece best-seller olmakla kalmamış, sinemaya da kült bir film armağan etmişti.

John Cusack’li, Jack Black’li, Lisa Bonet’li, Tim Robbins’li bir filmden bahsediyoruz. Stephen Frears’ın yönettiği film 2000 yılında vizyona girmişti (neredeyse 20 sene önce!). John Cusack şöhretinin doruklarındaydı ve bir taraftan ıslak odunla dövüp, diğer taraftan da ‘gel buraya’ diye sarılmak istediğimiz o pek olgunlaşamamış baş karakteri kusursuzca canlandırmıştı.

Bir de o zamanlar fragmanlar da kısa film tadında, başı sonu olan bir kurguyla hazırlanıyormuş galiba. (Yaşlandık da, hatırlayamıyoruz.) Mesela High Fidelity’nin fragmanı bile insanı aşırı eğlendirebiliyor.

Şimdiler de Disney’in yeni dijital platformu Disney+ için yeni bir projenin lafı dönüyor. Her haliyle bu kült eser, 10 bölümlük bir dizi olarak Disney+’ta yayınlanacakmış.

Başrolde ise Zoë Kravitz var.

Tam bu noktada, Zoë’nin dizide, annesi Lisa Bonnet’nin filmde canlandırdığı karakterle karşımıza çıkacağını düşünebilirsiniz ama yanlış düşünürsünüz. Zira Zoë, John Cusack’ın oynadığı baş karakter Rob Gordon olarak dizinin kadrosunda yer alacak.

zoe

Rob Gordon karakterini, başta da dediğimiz gibi çok pis dövesimiz geliyordu bazı sahnelerde. Acaba onu bir kadın canlandırdığında da aynı şeyleri hissedecek miyiz diyor ve dizinin 2019’un sonlarına doğru yayınlanacağını not düşüp buradan ayrılıyoruz.