İki film, iki havadis (Biri Greta Gerwig, diğeri Fatih Akın bonuslu)

Önümüzdeki bir veya bir buçuk sene içerisinde gösterime girmesini beklediğim filmleri yazmak istiyordum ama şöyle bir liste çıkarayım dediğimde 20-30 tane film çıktı. Bir “top 10” listesi yapmak isterdim ama işte bunlar hep Sophie’nin seçimi…

Daha ben bu listeyi derleyip toparlamaya uğraşırken, bu hafta açıklanan iki yeni film haberiyle bütün dikkatim dağıldı. Daha ön prodüksiyon aşamasında olan, dolayısıyla her an iptal bile olabilecek iki film için, gösterim tarihi belli mis gibi filmleri bir kenara attım. Hepsinden özür diliyorum. 

Bu iki yeni filmden biri Greta Gerwig’in yöneteceği yeni bir Little Women uyarlaması. Üstelik Meryl Streep, Emma Stone, Saoirse Ronan ve Timothée Chalamet oynayacakmış. Başka birilerini projesi olsaydı, “yine mi Little Women, kullana kullana bitiremediniz şu kitabı” derdim. Şu durumda ise “belli ki giderek daha da yükselecek beklentileri karşılayacak bir film olur” diyorum. 

Screen Shot 2018-07-02 at 18.11.13

Duyurusu yapılan, diğer hazırlık aşamasındaki film ise Stephen King’in Firestarter adlı romanının bir uyarlaması. Universal Pictures, Akiva Goldman ve Bloomhouse Productions ortak yapımı filmi, Fatih Akın yönetecek. Akın’ın henüz ön prodüksiyon aşamasında olan ve bir seri katilin hikayesini anlatan Der Goldene Handschuh adlı bir projesi daha var. Bakalım ilk önce hangisini izlemek kısmet olacak… 

Bir ara heyecanlanıp, detayları belirsiz filmlere dadandıysam da, saadeti uzaklarda aramayı bırakıyorum. Önümüzdeki aylarda gösterime girecek filmleri beklemeye devam. Mecburen, mecburiyetten.