Jesse Pinkman nerede?

Sorunun cevabı çekimleri tamamlanan Breaking Bad filmi El Camino’dan paylaşılan ilk videoda da yok ama kendisini ilerleyen zamanlarda filmde göreceğimiz kesinleşti artık.

Her anıyla kusursuz bir diziydi Breaking Bad. Bir de öyle güzel bir final yapmıştı ki…

Dexter’lar, Lost’lardan sonra büyük dizilerin finallerinin yarattığı o korkunç tattan hep korkmuşumdur ama Breaking Bad’in vedası da çok şık olmuştu.

Haliyle yeni bir Breaking Bad filminin çekileceğini duyduğumda sevinmekle birlikte garip bir tedirginlik de duymuştum. O finalden sonra… Hem spoiler gibi olmasın ama malum karakterimizin malum sonunu görmüştük; onsuz mu olacaktı, ne olacaktı? Biri açıklamalıydı acilen!

Ama bu tedirginliğim de hemen geçti; çünkü Netflix projesi olarak yola çıkan bu film, serinin yaratıcısı, hatta serinin muhteşem spin-off’unun da yaratıcısı Vince Gilligan’ın kontrolündeydi. Hatta bu sefer filmi o yönetecekti. Vov!

”Ay Breaking Bad filmi çekiliyormuş”, ”Aman Aaron Paul ile Bryan Cranston’ın birlikte fotoğrafları çıkmış” diye heyecanlanırken (sonra o fotoğrafların, ikilinin yer aldığı bir viski reklamından olduğunu öğrenmiş, hayalkırıklıklarına gömülmüştük) geçenlerde bir öğrendik ki, El Camino adlı bu filmin çekimleri tamamlanmış bile. Hem de inanılmaz ama 11 Ekim’de yayınlanacak kadar hazır bir şekilde… Sessiz sedasız nasıl tamamlamışlar sahiden. Setten bir tane bile görüntü yayılmadık ortalığa.

O müthiş finalden tam altı sene sonra gelen filmin hikayesine dair zerre ipucu verilmiyor. Jesse Pinkman’ımız Aaron Paul, ”Valla ben de çok bilmiyorum” falan demişti kendisine sorulduğunda.

Sonra ilk teaser geldi…

Gerçi hâlâ tam olarak ne izleyeceğimizi bilmiyoruz ama hikayede Jesse Pinkman var. Bir de Jesse’nin kankası Skinny Pete var. Ve muhtemelen, kapanışı yaptıktan çok sonrasına gidiyoruz. Jesse Pinkman yine yerinde durmuyor gibi. Ders almamış herhalde…

Bu daha başlangıç ve muhtemelen, çok yakında, çok müthiş bir fragman gelecek.

O zaman tekrar görüşelim, belki Jesse Pinkman’ın nerede olduğunu öğreniriz.