Justin Timberlake’in memleket özlemi

Justin ile Levi’s’ın yeni koleksiyonu ve bir tutam bromance.

Memphis’i kesinlikle müzikten ayrı düşünemeyiz, baksanıza geçmişe, aksini kim söyleyebilir: Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, Otis Redding, Isaac Hayes… Hepsi de Memphis’ten doğan dehalar. Biri daha var: Tüm bu isimlerden yıllar sonra Memphis’in bağrından kopup gelen, bize sunduğu komple paketle herbirimizin gönlünü fethedecek farklı bir hüneri olduğunu gösteren Justin Timberlake. Kompleden kasıt; hem Emmy hem Grammy kazanmış kaç kişi var ki şu dünyada? Ha bir de dansları var. Ve tabii Jimmy Fallon. Yani özetle Justin Timberlake, müzik yeteneğiyle yetinmeyen, birçok kimliğini aynı anda yaşatabilen biri. Sorarız size, Justin’in hepimize ders niteliğindeki dansları ya da Jimmy Fallon’la dillere destan bromance’i olmasaydı, Justin Justin olur muydu?

Olmazdı tabii… Ayrıca her zaman iyi giyinmek de tüm bu saydıklarımızı destekliyor. Justin’e bugünkü saygı duruşumuz da bundan sebep. Aferin oğlum, 100, otur.

Justin Timberlake, Levi’s ile işbirliğinden doğan Fresh Leaves koleksiyonunda da Memphis köklerine işaret ediyor: “Memphis ve müzik her zaman benim önemli bir parçam olmuştur. Bu koleksiyonda da etkisi büyük ve beni çocukken sevdiğim yerlere ve şeylere götürüyor” diyor. Koleksiyon, Fresh Leaves adını sevilen bir ağacın taze yapraklarından alıyor. O yaprakların kökeni de elbette Memphis.

Justin’i bugüne dek “Memleket neresi?” sorusunu sormadan benimsedik biz. Şarkılarına, danslarına, Jimmy’yle olan kankalığına kaptırdık kendimizi. Ama bu koleksiyon, onunla birlikte bizi de bir memleket turuna çıkarıyor çünkü East End Park’taki Zippin Pippin rollercoaster’a, Skateland paten pistine ve Memphis Üniversitesi’nin Tigers basketbol takımına atıfta bulunan grafik desenli tişörtlerden oluşuyor. Tam anlamıyla oralı bir koleksiyon var karşımızda yani. Memphis nostaljisi modern Justin stiliyle buluşunca da, ortaya aşağıdaki kareler çıkıyor.

Justin’i bu kadar anınca, veda ederken onun en akılda kalıcı performanslarından birini hatırlatmak istiyoruz çünkü biz arada açıp açıp izliyoruz. Bromance’in dorukları, Steve Carell’in katkıları ve tadında komedi.