Leo’dur, ne yapsa yeridir

Gam yok keder yok Leonardo DiCaprio var.

Mesele Oscar değil.

Mesele hiçbir zaman Oscar olmadı zaten.

Mesele Leonardo’nun içindeki çocuk.

Mesele dünyanın en gamsız adamından feyz almak.

“Mesele” adlı bu şiirimi çok sevdiğim büyüğüm Leonardo DiCaprio’ya yazdım. Yolu sevgiden geçenlere gelsin…

Sevgi demişken, Leonardo deyince aklıma son yıllarda ilk gelen isimlerden biri Jonah Hill. Şu sıralar Maniac’la arzı endam eden Jonah ile Leo’nun dostluğu eskiye dayanıyor, #ölümünekankayız akımının en önemli temsilcilerinden.

New York sokaklarında çılgın bir hayranı gibi koşarak Jonah Hill’i korkuttuğu videoyu büyük ihtimalle hepimiz izledik ama bu şen şakrak adam hayattan çok daha fazla keyif alıyor. Baksanıza nasıl da içimizden biri, elindeki bardağı tutuşundan belli. Twitter’da yıllar önce keşfettiğim, arada hayattan bunalınca açıp baktığım ve beni rahatlatan bir hesap var: @LeoActivities. Leonardo’nun hayatına sokulmuş bir gizli kamera gibi davranan hesabın arkasında kim var, bu arşiv nereden geliyor bir muamma ama aynı anda dünyanın hem en ünlü insanlarından biri olup hem de bu kadar gamsız kareler verebilmek, bence başlı başına bir meziyet.

Size kısa bir Leonardo arşivi derlemesi yaptım, kendinizi fotoğrafı çeken kişinin yerine koyun ve keyif almaya bakın. Unutmayın bugünden sonra gam yok keder yok. Fotoğrafların altına Leonardo’nun her hareketinin mantıklı bir açıklamasını yapmaya çalışarak kendimi sınayacağım, bana da şans dileyin.