Marvel + DC = Black Mirror 5. sezon fragmanı geldi

Bir Marvel’lı ile bir DC’li yağmurlu bir gecede karşılaşır ve Black Mirror çekmeye başlarlar.

Black Mirror geçtiğimiz Aralık’ta Bandersnatch’i yayınladığından beri sessizliğini koruyor, biz de beşinci sezonla ilgili haberler bekliyorduk. Sessizlik o kada uzun sürdü ki Bandersnatch’in aslında beşinci sezonun ta kendisi olduğuna inanmaya başlayanlar bile oldu. Ama sonunda tüm şehir efsanelerini sonlandıran bir görsel ve bir fragman yayınlandı.

Paylaşılan ilk karede Avengers’ın Falcon’u (ki belki de bundan sonra yeni Captain America’sı) Anthony Mackie ve Aquaman’in Black Manta’sı Yahya Abdul-Mateen II’i görünce, yukarıdaki başlığı atmasak olmazdı. Zaten aklına ilk Marvel ve DC şakası gelen de biz değiliz; dizinin yaratıcısı Charlie Brooker da destekliyor: “Bu, kimsenin geldiğini fark etmediği bir Marvel-DC buluşması.”

Ama iş bununla da sınırlı değil. Çağımızın en hakiki psikopatlarından, ekranların özlenen Moriarty’si Andrew Scott ve nasıl bir rolle karşımıza çıkacağını kestiremesek de merak ettiğimiz Miley Cyrus’ın da yer aldığı fragman, serinin 5 Haziran’da yayınlanacak üç yeni bölümü için yeterli dozda heyecanı sağlıyor.