Merhaba, ben Grinch

Her dizinin noel ve yeni yıl kutlamasına bir bölüm harcadığı dönemin tam ortasındayız. Ve ben, şahsen bu durumdan hiç hoşnut değilim.

Dizide anlatılan ana hikayenin devamını beklerken, arada kalmışlık hissi yaratan bir yeni yıl kutlaması izlemek hiç ama hiç tatmin edici değil. Kafamda cevapsız kalan bin soru… Susan yaşıyor mu? Alfie evine dönebilecek mi? Christopher hayalindeki işe girdi mi? Melanie ve Freddie tanıştılar mı?

Tam olarak yukarıdaki sorular olmadığını belirteyim. Zira hepsi uydurma. Yine de bahsetmek istediğim noktayı anlatabildiğime inanıyorum.

Dizinin kaldığı yerden devam etmeyeceğinin bariz bir şekilde ortada olduğu bu çıtır bölümleri, bir umut kapısı olarak izlenmeye devam ediyorum. Belki bir sonraki bölümde ne olacağına dair ufak bir bilgi kırıntısı bulabilirim umuduyla 30 – 45 dakika boyunca ekrana bakmaktan kendimi alamıyorum. Tabii telefonumu karıştırmadığım zamanları bu süreden çıkarmanız gerekebilir.

Modern Family için durum anlaşılabilir, dizinin kendisi zaten çerez kategorisinde. Peki, The Chilling Adventures of Sabrina? Kabul edilemez…

Başımdan geçenleri kısaca anlatayım;

Bir akşam üstü Netflix’i açtığımda ekranın en tepesinden bana göz kırpan Sabrina’yı bekletmemek için hemen “oynat” tuşuna başladım. Ona veda etmemse beş dakika sürdü.

Sabrina’nın Nisan 2019’da geleceği gerçeğine tam kendimi alıştırmışken, ekranda ona erkenden kavuşma ihtimaline karşı dayanılmaz bir mutluluk yaşamıştım. İşte o an anladım, bazen beklemeye değer…

Bir de bol yıldızlı yılbaşı filmleri var! En az 10 yıldız oyuncunun talihsizlikler serüveninin konu alındığı bu filmleri konu dışı tutalım. Hedef odaklı hazırlanan bu filmlerden ne bekleneceği aşikar. Saat 00:00 olduğunda bütün terslikler sona erecek ve 10 yıldızdan en az sekizi birisiyle öpüşecek.

Cadılar Bayramı, Şükran Günü ve tabii ki Sevgililer Günü’nde de aynı dertten mustarip olduğumu belirtmeliyim. Yine de ikisinin yayın tarihine baktığınızda yeni dizilerin ve izlenmeyi bekleyen birçok bölümün bulunduğu bolluk dönemine denk geldiklerini göreceksiniz. Ama yeni yıl? İşte yeni yıl, daha önce de söylediğim gibi,  tam bir hayal kırıklığı…

Ruh halimi gerçek Grinch’ten daha iyi kim özetleyebilir?

Yeni yıla sayılı günler kala beklentimi her daim karşılayan bir dizi ile konuyu kapatıyorum.  Yukarıda söylediğim her şeyin aksini kanıtlayan Friends’i buraya ekleyerek kendimi haksız çıkarmakta bir sakınca göremiyorum.