Müziğin öncülüğünde kozmik bir birlikteliğe doğru

Kozmik Birliktelik. Sound Ports İstanbul’un bu yıl gerçekleşecek “Yaratıcı Buluşmalar” programına şekil veren tema işte bu: Kozmik Birliktelik. Sadece temasıyla bizi başka diyarlara götürebilen bir festivalden bahsediyoruz, bir de içeriğini dolduran müzik seçkisini sayalım.

Sound Ports İstanbul, dinleyicisine yaratıcı müzik deneyimi sunan bir şehir festivali ve bu yıl 8-9-10 Kasım tarihlerinde Kadıköy’ün farklı noktalarından yükselen seslere kulak verdiğinizde, siz de festivale dahil olabilirsiniz. “Yaratıcı Buluşmalar” ise festivalin müzik başta olmak üzere sanatın tüm disiplinlerini kapsayacak şekilde güncel ve küresel sorunlara, adından da anlaşılacağı üzere yaratıcı çözümler bulmayı amaçlayan bölümü ve bu yıl önce 9 Kasım’da Moda Sahnesi’nde, ardından 10 Kasım’da Arkaoda’da gerçekleşecek.

1571224242_line_up

Paneller, söyleşiler ve sergilerle fazlasıyla dolu geçecek bir hafta sonu vadeden festivalin programında öne çıkanlara kısaca bir göz atalım: Stephen Budd, Ahmet Uluğ, Harun İzer ve Murat Sezgi’nin katılımıyla gerçekleşecek olan “Social Impact of Festivals” paneli, Murat Meriç ile Murat Ertel, Taner Öngür ve Kerem Demir’in söyleşeceği “Anadolu Folk Rock Üzerine Söyleşi” oturumu ve Tuğçe Yapıcı ve Cihad Satıroğlu’nın moderasyonuyla Can Kazaz, Elif Cemal, Ali Çetinkaya, Yaren Avcı ve Uğur Yüksel’i ağırlayacak olan “Müziğimi Dinleyiciye Nasıl Ulaştırırım?” paneli, bizim şimdiden ajandamıza not düştüklerimiz.

Sound Ports İstanbul 2019’un programının detayları ve “Yaratıcı Buluşmalar”ın kayıt formu için sizi şuraya doğru alalım.