Nisan’da en güzel bu dizilere dadanılır

Dadandıklarımız ve dadanacaklarımızla…

Nisan’da ne olup biteceğini, dizi deryasından hangi hedeflere yönelirsek geçen saatlerimize yanmayacağımızı düşündük taşındık, ortaya bu sonuçlar çıktı. Siz hepsini izleyin, Mayıs’ta bir daha konuşalım.

Twilight Zone
1 Nisan

Get Out’la bizi sıyırmanın eşiğine getiren, bununla yetinmeyip şimdilerde de Us’la sinir sistemimizi iyice alt üst etmeyi deneyen Jordan Peele, elini Twilight Zone’a atıyor. Bu, bizdeki adıyla Alacakaranlık Kuşağı’nın ilk yeniden yapımı değil, 2002-2003 yıllarında, bu kez Jordan Peele’in koltuğunda Forest Whitaker’ın yer aldığı bir versiyonu daha hayatımıza konuk olmuştu ama neredeyse 40 yıl önce yayınlanan orijinalinin tadı hep damakta kaldı. Şimdi umutlar daha fazla, çünkü korku türünü son yıllarda sahiplenen Jordan Peele’den umutluyuz. Yanına aldığı isimlerden birkaçına bakınca zaten insanın oturup korkmayı bekleyesi geliyor: Kumail Nanjiani, Seth Rogen, Steven Yeun, Adam Scott…


Killing Eve
7 Nisan

Çağımızın mucizesi Phoebe Waller-Bridge, Fleabag ve adını bile koyamadığımız yeni projelerin peşinde yeni sezonda da fırtına gibi esiyor. Her ne kadar ikinci sezonunda dizinin yaratıcı kadrosundan çekilmiş olsa da Killing Eve gibi bir deliliği bize hediye ettiği için kendisine ne kadar teşekkür etsek az. 

Evet, ikinci sezon Phoebe Waller-Bridge olmadan devam edecek ama Sandra Oh ve Jodie Comer’a güvenimiz sonsuz; yine olağan takıntılı hallerindeler ve aşağıdaki fragman, yeni sezona birkaç gün kala kalp atışlarımızı hızlandırmayı başarıyor. 


Fosse/Verdon
9 Nisan

Bilenler bilir, bilmeyenler için de bir inancımı paylaşmak istiyorum: Ben, Sam Rockwell’in aday gösterildiği her kategoride ödül alması gerektiğine inanıyorum. Dolayısıyla oynadığı her rolü de izlerim. Fosse/Verdon da sekiz bölümlük yeni bir FX dizisi ve Rockwell’in efsane yönetmen-koreograf Bob Fosse’u canlandırdığı projede Michelle Williams da Broadway sanatçısı Gwen Verdon’ı oynuyor. Yani kısacası izlemek için yeterli sebep çoğunluğu sağlandı.

 

You vs. Wild
10 Nisan

Yıllardır doğaya meydan okuyan, insanın sınırlarını hiç tahmin edemeyeceğimiz kadar zorlayan ve hatta bir noktadan itibaren yanına Barrack Obama’dan Channing Tatum’a ünlü isimleri alarak yollara koyulan, hepimize modern zamanlarda bir The Revenant, bir Cast Away deneyimi yaşatan Bear Grylls, şimdi kontrolü bize veriyor. Yayınlanan fragmanında bile doğaya davet var. Ama pek bildiğimiz davetler gibi değil…


Game of Thrones
14 Nisan

Yani, daha üstüne konuşalım mı? Sinirler bozuk, bekliyoruz. Şöyle diyelim de sinirler iyice bozulsun: 54 + 58 + 60 + 78 + 80 + 80 dakika daha izleyeceğiz, sonra dizi bitecek. Ama yine de iki heyecanlandıran detayı – verelim. İlki, çekilmesi 55 gün süren, 40 gün 40 gece süren düğünlere bile taş çıkartan Battle of Winterfell’i izleyeceğiz. Diğeri ise, final bölümü hariç (finali dizinin yaratıcıları David Benioff ve D. B. Weiss kankalar yönettiler) yönetmen koltuğunun dizinin en güzel bölümlerinde kamera arkasında yer alan Miguel Sapochnik ve David Nutter ikilisine teslim edilmiş olması.