Pazar İzlemesi V4: Bryan Cranston ve Bullseye ile yoğurulmuş bir gün

Her pazar koltuğa uzanıp bir videoyla yola çıkıyorum, saatler geçtiğinde bacaklarım uyuşmuş, gözlerim yorulmuş ve YouTube geçmişimin yine kafası karışmış oluyor. Halimden memnunum. Bu algoritma bir harika dostum.

Diyarın en “iyi” kötüleri toplandı

Kimilerine göre çizgi roman dünyasının en bereketli kötülerini karşısına toplayan Daredevil, 19 Ekim’de yayınlanacak üçüncü sezonunda yalnızca gönlümüzün efendisi Kingpin ile boğuşmayacak; yanına bir de En İyi İkinic Kötü Ödülü’nün sahibi Bullseye ekleniyor. Bullseye deyince akıllara Ben Affleck’in süper kahraman rollerine adım attığı ilk Daredevil filmi geldi… Hepimiz için kötü bir tecrübeydi ama bence en büyük başarı, Ben Affleck’in o filme rağmen bir de Batman’i oynaması. Her neyse, zamanının Bullseye’ı Colin Farrell’dı, dizide ise karşımıza çok farklı bir Bullseye çıkacak. Bu adam kimdir, necidir, nereden gelir, derdi nedir konularına heyecanlı ve derin bir bakış sunan Who is Bullseye? Daredevil Season 3 Villain Explained videosu beni aydınlattı, binge-watch için hazırım.


Doctor olunmaz Doctor doğulur

Çevrenizde Doctor Who izleyenler varsa, Doctor hayranlarının dizilerine karşı, herhangi başka bir dizi hayranından çok daha tutkulu olduğunu biliyorsunuzdur muhtemelen. Yaklaşan 11. sezon, önemli bir ilke imza atacak ve dizinin 55 yıllık tarihinde ilk kez karşımıza kadın bir Doctor çıkacak. Vox da buradan yola çıkarak “Doctor Who acaba kadınların bilim kurgudaki konumunu değiştirir mi” sorusunu sorup buna cevap aramış. Oh, brilliant!

 

Bryan Cranston’sın sen, hep yaşın 60

Planım bu değildi, zamanında çok fazla Jimmy Kimmel videosu izlediğim için böyle oldu sanırım… Ama işin içinde Bryan Cranston olunca şans vermeliydim, ta iki sene öncesinin videosuyla pazar günüm renklendi. Cranston’ın 60. yaş günü için Jimmy Kimmel’ın önayak olduğu, bir nevi “Bryan Cranston Belgeseli”, Bryan Cranston’s Super Sweet 60.