Red Bull Music Festival Istanbul şehre yayılıyor

Geçen sene İstanbul’un farklı noktalarından yükselen tınılar hala kulaklarımızdayken Red Bull Music Festival Istanbul’un ikincisi geldi çattı bile. 1 Ekim’de başlıyor!

“Müzik İstanbul’u ele geçiriyor” mottosuyla yola çıkan festival, meramını zaten açıkça anlatıyor. Gerçekleştiği kentle bütünleşmek, bu müzik festivalinin DNA’sında var ve farklı konseptler, dikkat çekici performanslar, dünyaca ünlü sanatçılar ile yerli sahnenin yıldız müzisyenleri festivalin rengine renk katacak.

elle-ekim-red-bull-3

1-15 Ekim tarihleri arasındaki festivalin ilk konsept gecesi, 3 Ekim’de Alpha Beat Night ile gerçekleşecek, sahnede Ganalı müzisyen Ata Kak, Ammar 808 ve Undomondo yer alacak. Toplamda beş konsept gecesinin yaşanacağı iki haftalık maratonda synth müziğinin derinlerine doğru deneysel bir yolculuk da yer alacak, “Kan Kardeşler” Night ile hip hop müziğin Berlin ve İstanbul arasında kurduğu köprü de. Müzik performanslarının yanında sergiler, interaktif gösteriler ve görsel deneyimlerin de yaşanacağı festival, İstanbul’u müziğin akışına kapılmaya davet ediyor.

elle-ekim-red-bull-1