Xavier Dolan, gözümüz yollarda kaldı

Xavier Dolan önüne gelen her projeye dadanıyor. Bir türlü izleyiciyle buluşamayan filmi, The Death and Life of John F. Donovan’ı beklerken, bir sonraki filmi Matthias & Maxime’in çekimlerini tamamladı bile.  

Xavier Dolan’ın kurgusu aylar süren, gösterim tarihi devamlı ertelenen filmi The Death and Life of John F. Donovan, hâlâ gösterime girmiyor. Ne zaman gelecek bu film diye daha önce de dadanmıştık boş yere. Kit Harington, Susan Sarandon, Kathy Bates ve Natalie Portman’ın yer aldığı film, Toronto Film Festivali’nde bu sene prömiyer yaptı ama festival sonrasında yine ortalık sessiz. 

Biz bu filmi beklerken, Dolan, Boy Erased’de oynadı, Bad Times at El Royale’de salındı, It’in yeniden çevriminin devam filmi It: Chapter Two’da kamera karşısına geçti. Bir türlü yerinde oturup da, John F. Donovon’ın kurgusunu ve dağıtım işini çözeyim demedi, yeni bir film yazdı, yönetti ve hatta filmde de yine kendisi oynadı. Dolan, Matthias & Maxime’in çekimlerinin bittiğini Instagram hesabından duyurmuştu birkaç gün önce. 2019’da gösterime girmesi bekleniyor filmin. The Death and Life of John F. Donovan’ı da bilahare izleriz artık herhalde.