Yeni bir BoJack geliyor olabilir

Başlamadan önce belirtelim, BoJack Horseman bir dizi değil bir yaşam tarzıdır. Tuca & Bertie’den de aynı performansı bekliyoruz.

“30’lu yaşlarındaki iki kuş ne kadar eğlenceli olabilir ki” demeyin, 1964 doğumlu bir atla neler paylaşabildiğimizi hepimiz gördük. Ayrıca söz konusu Netflix ve BoJack’in arkasındaki isimler olunca, yeni dizimiz Tuca & Bertie zaten maça birkaç sıfır önde başlıyor.

BoJack Horseman’ın yapımcılarından Lisa Hanawalt’ın yaratıcısı olduğu animasyon, Tuca ve Bertie adında iki kuşun olağan bunalımlarını, krizlerini ve çelişkilerini tıpkı BoJack Horseman’da olduğu gibi fazlasıyla düşündürerek anlatacağa benziyor. En azından diziden gelen ilk fragman yanılmadığımızı gösteriyor.

3 Mayıs’ta yayınlanacak ve Tiffany Haddish ile Ali Wong’un seslerini başrolde duyacağımız dizide Steven Yeun, Nicole Byer, Richard E. Grant ve Tig Notaro gibi isimler de konuk olarak yer alacaklar.

Tabii BoJack deyip onu bu kadar az anarak bu yazı bitirilmez ama o öyle bir at ki, üstüne sohbetler edilesi, yazılar yazılası kıymette. Yakında BoJack’e hak ettiği ilgiyi gösterecek şekilde yeniden buluşacağız. O zamana (ve ufukta görünen 6. sezona) kadar özleyene bir jenerik, bir de unutulmaz replik:

“Fool me once, shame on you but teach a man to fool me, and I’ll be fooled for the rest of my life.” (Beni bir kez kandırırsan utan kendinden ama birine beni kandırmasını öğret, ömrüm boyunca kandırılayım.)

To be continued…