Yeni bir ikili mi doğuyor?

Timothée Chalamet ve Wes Anderson? Evet, buna varız.

Call Me by Your Name’deki performansıyla hayatımızın orta yerine düşüvermişti Timothée Chalamet. O zaman, Oscar’lık bir performans sergiledi ama Tim’i harcayacaklar matmazel diyordum. Bir yandan da “Daha genç, tek rakibi Gary Oldman’ın yaşına baksın ve biraz sabretsin” diye düşünmüştüm. Belki kendisinin bu kadar umrunda değildir, bilemiyorum. Son bir senedir, o kadar meşgul ki, düşünecek vakti olmamış olabilir. Geçen sene “aslında Lady Bird ve Homeland’in de kötü çocuğuydu” diye ekleme ihtiyacı duyduğumuz Chalamet’nin bir sene içinde yaptığı film anlaşmalarının hesabını tutmak giderek zorlaşıyor.

En yakında, Steve Carrell’in uyuşturucu bağımlısı oğlunu oynadığı Beautiful Boy var. Elle Fanning ve Selena Gomez’le oynadığı Woody Allen filmi, A Rainy Day in New York ise hiçbir zaman gösterime girmeyebilir. Emma Watson, Saoirse Ronan ve Meryl Streep’li Greta Gerwig filmi Little Women’in çekimleri tamamlandı; henüz gösterim tarihi belli değil. Denis Villeneuve’ün Dune uyarlamasında oynayacağı için de epey heyecanlandık. Ayrıca The King adlı filmde V. Henry’i oynadığı da biliniyor.

Hangisi ne zaman gösterime girecek, hangi festivalde ne olacak henüz belli değilken, Chalamet için yeni bir rol açıklandı: kendisi Wes Anderson’ın son filmi The French Dispatch’te oynayacakmış. Benicio del Toro, Frances McDormand, Bill Murray filmin diğer oyuncuları. Natalie Portman, Brad Pitt, Léa Seydoux, Owen Wilson ise henüz kesinleşmemiş olan isimler. Daha önce bir müzikal olacağı konuşulan filmin, müzikal olmayacağı ve 2. Dünya Savaşı sonrası Fransa’da geçen bir hikayeyi anlattığı açıklandı. Detaylar henüz belirsiz, Wes Anderson hayranları sabırsız…