YouTube’da Pazar İzlemesi – Bölüm 3: Javier Bardem’den Mazlum Billy’ye

Bir video, tamam bir video daha, bu son video o zaman… Vaktiniz ve YouTube’unuz varsa hiçbir video son video değildir.

Javier Bardem olmak…

Hollywood’da karakter oyuncusu denince akla gelen isimlerden biri olmayı hak ettiğini bize defalarca kanıtlayan Javier Bardem, Conan O’Brien’ın programına katılıyor ve olanları “be like Javier” tadında anlatabiliyorum:

Javier is an actor.

Javier is married to Penélope Cruz.

Javier lives in Spain.

Javier doesn’t know who the Kardashians are.

Be like Javier.

Konu, İspanya’da yaşadığı için birçok ünlüyü tanımadığından açılıyor. Javier Bardem de “Evet evet, geçen gün neydi adları ııığğ Kard-kard-kardaishianları gördüm” diyerek Kardashian’ları tanımadığını söylüyor ve bence aksi savunulamayacak bir soruyla kendini açıklıyor: Neden tanımalıymışım ki?

 


Billy’yi de yedirmeyiz

“Mazlumların arkasındayız” serisi, geçen haftaki Slytherin savunmasından sonra bu hafta da Stranger Things’in serserisi Billy’yle devam ediyor. xForts adlı kullanıcı bıkmadan usanmadan “Şimdi size Billy’nin görmediğiniz yüzünü göstereceğim” diyerek 17 dakika boyunca konuşmuş, neredeyse her bölümü tek tek inceleyerek Billy karakterinin yolculuğunu anlatmış. Siz ne hissedeceksiniz bilmem ama videonun sonunda ben şu an dizinin jeneriğini açtım, arka planda döngüde çalıyor.


Yuvarlak masa aktörleri

The Hollywood Reporter’ın imzası haline gelen yuvarlak masa buluşmalarında bu defa öyle bir ekip toplanmıştı ki, tıklamadan geçsem parmaklarım uyuşurdu: Jason Bateman, J.K. Simmons, Michael B. Jordan, Matthew Rhys, Jeff Daniels… Video Ozark’a ve Jason Bateman’ın kendine yönetmenlik yapmasına odaklanıyor (başlığı yeniden yazdım) ama diğer yandan J.K. Simmons’ın laf sokmaları, herkesin pür dikkat dinliyormuş gibi yapması ve bir noktadan sonra gerçekten dinlemeleri… Hollywood dünyası işte.