YouTube’da Pazar İzlemesi: Cem Yılmaz’dan Hank Schrader’a

Pazarları salondaki L koltuğun köşesi boşsa, kucağıma alıyorum bilgisayarı ve YouTube öneriyor ben izliyorum. Baktım ki şuursuzca izliyorum ve saatlerim ekran önünde geçiyor, ben de izledikçe yazmaya karar verdim. Derin YouTube dünyasından hepimiz nasiplenelim. Ne demişler, YouTube’un karşınıza ne çıkaracağı asla belli olmaz.

Salına Salına Sinsice Cem Yılmaz

Cem Yılmaz’la başladım. Ne zaman YouTube’un sağ sütununda bir Cem Yılmaz kafası görsem üstüne tıklıyorum. Aslında izledikçe şunu fark ettim: Cem Yılmaz’ın gösterileri ve filmlerinden çok, katıldığı programlara ait videolarının bende kahkahadan daha fazla bir etkisi var. Adamı izlerken sadece gülmüyorum, neden yıllardır en çok ve istisnasız ona güldüğümüzü anlayabiliyorum. Çünkü Cem Yılmaz çok zeki. Cem Yılmaz ciddi bir birikime sahip. Cem Yılmaz iyi bir gözlemci. Ve sürekli bir “yeninin” peşinde. #ZuhalChatSessions & Cem Yılmaz | Tarkan Olmak Çok Zor adlı videoda söylüyor, sıradaki hedefi müzikal bir gösteri yapmakmış. E yapar tabii. Eğlenirken öğrenmek böyle bir şey demek ki. Lütfen izleyin.

Emekli Askerden İkinci El Bagajdan Kaçma Yöntemleri

Buraya nasıl geldiğimi bilmiyorum ama tıkladıktan sonraki 8 dakika ekrana tepkisizce bakmaktan kendimi alamadım. Eski bir SEAL üyesi, yani asker abimiz “Diyelim ki kaçırıldınız, sizi bagaja bagaja attılar, nasıl kurtulursunuz?” sorusu üzerine kafa yorup gündelik hayatın rutinlerinden sıkılanlara tüyolar veriyor. Kıssadan hisse, 2008 modelden yeni arabaların bagajından kaçmak daha kolay. Bu bilgiyi arkadaş ortamlarında bol bol anarız artık.

Yiğidim Aslanım Hank Schrader’ı İtlere Yedirdiler

Açıkçası Netflix’in bence en iyilerinden Ozark, bendeki Breaking Bad özlemini %5-10 oranlarında giderdi ama yine de Hank’ın kel kafasını görünce dayanamadım, kitapsızların dünyasındaki koca yürekli adam kod adlı bu videoyu izledikçe izledim. Belki standart bir YouTube videosundan daha uzun gelebilir ama diziyi özlediyseniz, bir de Breaking Bad’in nasıl bu kadar başarılı olduğunu içten içe merak ediyorsanız, burada çok güzel açıklamalar var.