Hasretle bekliyoruz: Shameless’tan 4. sezon havadisleri

Yazı: Merve Boz

Aylardır yeni sezon bölümlerini tırnaklarımızı yiye yiye beklediğimiz, eski bölümlerini tekrar tekrar açarak zamanda yolculuğa çıkmaktan geri durmadığımız dizilerin en güzellerinden bir tanesi olan “Shameless”ın 4. Sezon seksili tanıtım videosu internete düştü geçenlerde. Düşmesi yetmezmiş gibi dizinin esas kadını, gönüllerin sevgilisi Emmy Rossum’un, Instagram hesabında yeni sezonun posterini paylaşmasıyla birlikte hasrette bir levıl daha atlamış olduk.

Üstelik aldığımız duyumlara göre Showtime dramalar yapımcısı John Wells yeni bölümde Fiona’nın ızdıraplı sevgilisini oynayan o sümüklü oğlanın, yani Jimmy’nin (Justin Chatwin) olmayacağını açıklamış. Ne diyelim yüreğimize su serpildi, Fiona artık gün yüzüyle bir “Frances Ha” evresine geçsin diye ettiğimiz dualar umuyoruz ki yerini bulmuştur.

Her şey bir yana, Gallagher’ların gözdesi Lip (Jeremy Allen White) hiçbir evreye geçmese de olur. Biz onun sübyan serseriliğini sevdik, mektepli mektepsiz kabulümüzdür. Daha çok temennimiz, hayallerimiz var elbette “Shameless” severler ancak yerimiz dar geceler uzun. Dizimag’de buluşmak ümidiyle diyoruz ve 12 Ocak itibariyle ilk bölümün düşmesine günler kala, hem 15 Kasım’da yayınlanan tanıtım videosuna hem de yepisyeni Amerikan usulü molotof kokteylli postere sevgiyle dadanıyoruz.

shameless