Vans Türkiye kaykay takımından İstanbul’un kaykay kültürüne bakış sunan bir video projesi

Taksim, Beşiktaş, Çağlayan, Ataşehir, Moda… Avrupa yakasından Anadolu’ya şehrin trafiğine kendine has hareketleriyle meydan okuyan VANS Türkiye kaykay takımı altı aya yayılan upuzun bir çalışma sürecinin ardından yepyeni bir video ile karşımızda: Sunday Summaries

Videonun adının Sunday Summaries olmasının bir sebebi var elbette. 16 milyon nüfusu, araç trafiği, yayalar, turistler ve sokak satıcıları ile kendine has bir dinamiği bulunan şehir; özellikle kaymak için sakin bir yol bulmaya çalışan kaykaycılar için epey zorlu olabiliyor. Bu yüzden kaykaycılar kayabilecekleri en iyi spotları şehrin sakin anlarında keşfedebiliyorlar. (Yani, İstanbul ne kadar sakin kalabilirse…) Ve şehrin bu açıdan en ideal zamanları da herkesin yeni hafta hazırlığına giriştiği pazar akşamları oluyor.

İşte böylece pazar günleri kaykaylarına atlayıp şehri turlamaya başlayan VANS Türkiye Kaykay Takımı da altı ay boyunca kozmopolit metropolün sunduğu tüm noktalar arasında kendi yolunu bulmaya karar verdi. Sonuç olarak, VANS Türkiye kaykay takımının VANS kanallarında yayınlanan ilk videosu olan Sunday Summaries için yeterli görüntüye sahip oldular.

Pandemi sırasında ve sonrasında çekilen bu video projesinde takım, Taksim Meydanı, Moda ve şehrin Asya yakasındaki bölgeler de dahil olmak üzere şehrin bilinen ve daha az bilinen kaykay noktalarında kayarken, yerel kaykay sahnesini de tasvir ediyor. Şehrin kaykay noktaları ve manzaralarına odaklanan bu proje, İstanbul’daki canlı kaykay kültürüne gerçek bir bakış sunuyor. Şehri bir de kaykayların üstünden görün!

VANS Kaykaycıları:

Ali Osman Ensar

Cenk Kulioğlu

Furkan Kaplan

Kerem Şahinoğlu

Konuk Kaykaycılar:

Eray Şahin

Emre Töre