Bir tabak GCDS spagetti alır mısınız?

Eğlenceli, renkli tasarımlarıyla ön plana çıkan İtalyan sokak giyim markası GCDS (God Can’t Destroy Streetwear) geleneksel aile sofralarının vazgeçilmez makarna markası Barilla ile ilgimizi oldukça çeken bir işbirliğine imza attı. ”Ne alaka” dediğinizi duyar gibiyiz. Hakikaten bu buluşma nasıl gerçekleşti?

Sokak modasının sembolü haline gelen giyim markası GCDS, pop grafiklerin hakim olduğu rahat ve rengarenk tasarımlarıyla clubbing kültürünün ve genç sokak stilinin vazgeçilmez markalarından biri. Barilla’yı düşününce de büyük aile masaları, geleneklere sadık, ikonik bir İtalyan makarna markası geliyor aklımıza. Lacivert kutusu gözümüzün önünde canlanıverdi hemen… 

GDCS-e-Barilla-insieme-per-una-capsule-fuori-dagli-schemi-Collater.al-1-683x1024

2013 yılında grup CEO’su Guido Barilla LGBTİQ+ aileleri reklamına dahil etmeyeceğini bildirmişti ve gündeme bir makarnadan çok daha fazlası olarak düşüvermişti. Global markette homofobik bir bildiri olarak kabul edilen yaklaşımı oldukça sert tepki almıştı. Bu açıklamanın yansımalarıysa bu süre zarfında hem algıda hem de piyasada ciddi düşüşe sebep oldu. İşte bu noktada GCDS’yi düşünmenizi istiyoruz: Genç, rengarenk, dinamik ve açık görüşlü… Bu sebeple bu işbirliği Barilla için bir nevi yeni bir sayfa niteliğinde.

İngiliz film yapımcısı Nadia Lee Cohen imzalı “Dinner is ready” adlı kampanya filminde Radio Barilla’dan çalan klasik müzik eşliğinde pek çok farklı karakterin günlük koşturmalarına seyirci oluyoruz. (Hem grubun eski açıklamalarının aksine, bu sefer çok daha çoğulcu ve kapsayıcı bir duruş sahiplenmiş belli ki.) Ve ardından Sophia Loren’in “E’ Pronto” demesiyle ortaya kocaman bir domatesli spagettinin konduğu sofrada herkes bir araya geliyor.

barilla-300x300

Anlayacağınız GCDS’s kreatif direktörü Giuliano Calze ile beraber Barilla’nın o alıştığımız klasik lacivert paketine alternatif olarak cesur pembe ambalajlar karşımıza çıkacak. Ama tabii bir süreliğine ve oldukça sınırlı sayıda… Bu ambalajda hem Barilla hem de GCDS eşit bir şekilde baskın; ama bildiğimiz Barilla çok daha cesur. Ricamız, paketi gören görmeyene bir de bize haber versin.

70846021_837995756602350_1495483976957222785_n