Biri ‘sushi’ mi dedi?

Güzel sushi’nin peşinde uzun zamandır koşturuyoruz. Ne yalan söyleyelim, İstanbul’da sushi kültürünün iyice yayılması bizi pek mutlu ediyor. Hele bazı sushi’ciler var ki, adını duyduğumuz da bile gözlerimiz doluyor, midemizde bayram şenlikleri başlıyor. Müdavimi olduğumuz üç tanesini takdim edelim size.

İnari: Uzun zamandır bizce efsane! Hele menülerine bir süre yazılmayan, sadece bilenlerin sipariş verdiği Kirohana, en fazla dadandığımız sushi’si olabilir. Renkli soya kağıdına sarılmış tempura karides, avokado, trüflü mayonez, ee bir de üstüne patates kıtırları dersek neden dadandığımızı açıklamaya pek de gerek kalmaz, değil mi?

https://www.instagram.com/p/BeLRYVVHJol/?taken-by=inariomakase

Myo: Reşitpaşa’da gizli bir köşede bulunan Myo, canımız crispy sushi çektiğinde koştuğumuz bir adres oldu. Klasik California Roll’a çıtır tatlı patates eklenmiş Myo California Roll, acı severlerin bayılacağı karides tempura, acılı ton ve çıtır soğanın birleşimi Hollywood Roll, Crispy Salmon Roll ve Tuna Tataki with Crispy Onion favorilerimizden sadece birkaçı.

projects-9

Naomi: Nişantaşı’nın Japon yüzü, mahallelinin sevdalısı Naomi’de yok yok. En sevdiklerimizi düşünürsek aklımıza ilk olarak, ılık Tornado gelir: dışı patates ile çevrili tempura karides, ballı hardal sosla buluşunca bir cümbüş olur cümbüş! Ya Giovanni’ye ne demeli ıspanak ve deniz tarağıyla çevrilmiş karides haftada bir Naomi’nin kapısını çalmamızın sebebi. (Hatta haftada iki!)