Ey güzel hamburger, sensiz olmaz!

Yaz geliyor! Tamam, daha çok var hâlâ ama günün erken aydınlanıp geç kararmaya başladığını siz de fark etmişsinizdir muhtemelen. Nisan ayı almış başını tüm hızıyla bahara doğru bodoslama dalmaya kararlı.

Tüm bunları söylememizin tek bir nedeni var: Yaza üç ay kaldı ve her pazartesi başlanan o rejim günleri de kapıda.

Bu noktada bir kötü adam kahkahası patlatıyor ve İstanbul’daki favori hamburgercilerimizi listelemeye başlıyoruz.

Kusura bakmayın, ertesi gün dikkat edersiniz 🙂

Dobby’s Burger
İçeri ilk girdiğinizde çılgın bir Amerikan hamburgercisi hissiyatı veren Dobby’s Burger’de çeşit o kadar çok ki menüsündeki hamburgerleri seçmek biraz zaman alıyor. Bu keyifli süreçte bize danışmak isterseniz seçimimiz belli: dana jambon, hamburger köftesi, cheddar peyniri, çıtır patates, Dobby’s domates ve zeytin sosuyla kalbimizi Burger İstanbul kazanıyor.

https://www.instagram.com/p/BcWxfyxhTXQ/?taken-by=dobbys_burger_place

Akali
Maçka’nın ara sokaklarında yıllar önce rastladığımız bu minik mekanda böyle güzel bir hamburgerle tanışacağımızı kim bilebilirdi. İlk görüşte aşk böyle bir şey olmalı!

Zula
Ünlü şefler Üryan Doğmuş ve Cihan Kipçak’ın ellerinden çıkma bir burger yemek! Hem de gayet makul fiyatlarla… Rüya gibi gelse de gerçek. Harbiye’de bulunan Zula’daki favorimiz köfte, bacon, relish, trüf mayonez, cheddar ve karamelize soğanlı Edizione diyelim, tatmayanları da Zula’ya bekleyelim.

Biber Burger

Beşiktaş’ta bulunan Biber Burger’de Jetlag burger favorimiz. Bizim için ‘jetlag’i değil de üç kat cheddar peynir, karamelize soğan, köfte, kavurma, mayonez ve BBQ sosuyla daha çok ‘hangover’ı hatırlatıyor.

Markus Prime Ribs Society
Kaburgaya olan önyargıları yıkan yer. Ey Markus Prime Ribs Society’nin yumuşak ekmekli dana kaburga burger’ı! Sana bir şarkı yazmak isterdim…