Instagram’da dadanılası yemek hesapları

İştahla dadandık.

Yemekten her gün ilham alıyoruz. Sanat gibi tabaklardan, şeflerin tutkularından, tatlardan, kokulardan, hikayelerden… Sosyal medyanın en sevdiğimiz yanı ise başka dünyalara rahatlıkla açılan bu penceresi. Yeni bir ülkeye, şehre, restorana, mutfağa hatta tabağa tek tıkla konuk olabiliyorsunuz. İşte bu yüzden bize GERÇEKTEN ilham olan yemek influencer’larını kucaklıyor, yanaklarından öpüyoruz.

Pasta Grannies // @pastagrannies

Makarna denince şüphesiz akla ilk İtalya geliyor. Hele ki ev yapımı makarna, hele ki geleneksel usul olduğunda… Pasta Grannies’in her paylaşımında o İtalyan teyzeleri bir bir öpesimiz geliyor. Hamuru incelikle açıyorlar, makarnaları kesiyorlar, anlamasak da eminiz İtalyanca çok güzel anlatıyorlar. Üstelik 17 Ekim’de yemek kitapları çıkacak, heyecan dorukta!

 

Desserted in Paris // @desserted_in_paris

Paris’te yaşayan pasta şefi Tal Spiegel’in renkli tatlıları ve uyumlu ayakkabıları (evet göreceğiniz gibi, o gün yapacağı tatlılarla uyumlu olacak şekilde seçiyor ayakkabılarını) hem acıktırıyor hem de erkek stili için ilham oluyor. Moda ve yemeğin beklenmedik uyumunu yakalayan Spiegel’in renkli dünyasına dalış serbest.

 

Girl Eat World // @girleatworld

Farklı ülkelerde, farklı şehirlerin sembolleriyle birleşen yemekler. Özellikle seyahatseverlerin takip etmeyi seveceği, renk uyumlarıyla dolu bir hesap bu. Açken incelememenizi tavsiye ederiz.

 

Minimalist Baker // @minimalistbaker

Maksimum 10 malzeme, 1 kap ve en fazla 30 dakikada pişecek lezzetler. Hem de ne lezzetler! Ağız sulandıran pratik tarifler için bu hesaptan kopamıyoruz.

 

Migrationolgy // @migrationolgy

Bangkoklu olan Mark Wiens özellikle Uzakdoğu yemek kültürü ve lokal yemek avcıları için tam bir yemek rehberi. Hatta Mark Wiens Tayland’ın yemek temsilcisi niteliğinde bile diyebiliriz. “I travel for food” mottosuyla gezdiği her yerden yemekleri paylaşan Wiens’i takip ederken karnınız oldukça acıkacak. Hele YouTube videolarına girerseniz işte o zaman geçmiş olsun. “Alo yemek siparişi?”

 

Infatuation // @infatuation

Evet, çok klasik ama ya hâlâ bilmeyen varsa? Ağız sulandıran tabaklar ve restoranları #EEEEEATS etiketiyle paylaşan The Infatuation; Londra, New York, Los Angeles hesaplarıyla da desteklenerek şehirde ne yenileceği konusunda otorite olmaya devam ediyor.

 

The Cutlery Chronicles // @thecutlerychronicles

Lonely Planet Ultimate Eatlist yazarlarından, BBC Yemek Ödülleri jürilerinden biri olan Leyla Kazım’ın uygun fiyatlı lokal yemekler üzerinden iştah açıcı bu yolculuğunu heyecanla takipteyiz.

Food Baby NY // @foodbabyny

Fazlasıyla tatlı ve iç gıcıklayıcı, bazen sinir bozucu. O kocaman pizzalar, makarnalar, tatlılar ve koca yanaklı çocuklar. New York’un şirin çocuklarını leziz yemeklerle buluşturan bu hesapta fazlasıyla tatlılık barındıyor.