Sağlık mı bize, biz mi sağlığa dadandık?

Ekşi maya ekmek arası avokado tostla başlayan sağlıklı yemek maceralarımız her geçen gün daha da ileri bir noktaya taşınıyor. Peki biz mi yediklerimize daha çok dikkat ediyoruz yoksa mekanlar mı bizi buna itiyor? Ey İstanbul; Kurabiye Sokak’mış, Fırın Sokak’mış yavaş yavaş unutup yoksa sen de mi Avocado Street’li Los Angeles’a dönüşüyorsun?

Minik atıştırmalıklardan kallavi tatlılara, menüsüyle şehre sağlık yayan mekanlara dadanmanın vakti gelmiştir bizim için!

Bi Nevi Deli

“Yaratıcı, bitkisel içerikli yemekler” desek kulağa nasıl gelir bilmem ama benim aklıma rengarenk bir tabak ve bolca sağlık geliyor. İçinde o kadar renk var ki adeta gök kuşağı! Bi Nevi Deli’nin sevgiyle hazırladığı her tabak bağımlılık yapıyor.


Gabs Food

Arnavutköy’de Gabriela Palachi’nin açtığı Gabs Food’da gluten, işlenmiş şeker ve süt ürünlerine yer yok. Paleo ve vegan çikolatalarıysa kaçamak planlayanlara birebir.


Vi İstanbul

Dünyalar tatlısı Beril Oymak’ın önce kişisel merakı ardından da geçtiğimiz yaz Los Angeles’ta aldığı raw food eğitimiyle pekişen Nişantaşı’ndaki tatlı kafesi Vi, önünden her geçtiğimizde o masum tatlılarıyla bizi cezbetmeyi başarıyor. Favorimizse hurmayla tatlandırılan raw cheesecake.


Healin

Teşvikiye meydanına yerleşen Healin, adından da anlaşıldığı gibi iyileştirmek ve sizi daha sağlıklı yapmak için hazır bekliyor! Biz birbirinden lezzetli smoothie bowl’larıyla güne başlamayı çok seviyoruz.